קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|'עצת ידיד' ● אנשי מקצוע חב"דיים מייעצים
(יום חמישי, י''ד טבת תשע''ז)
מרכז התקשורת החב"די COL וארגון 'ידידים מבינים' מבית כולל חב"ד וקרן מרומים מציגים פינת אירוח שבועית, בה נארח בכל שבוע בעל מקצוע חב"די שישתף את הגולשים בתחום עיסוקו, ויעניק מבחר עצות מעשיות מניסיונו המקצועי ● השבוע אנו מארחים את סוכן הביטוח ר' יוסי רייניץ, בטור שעוסק בנושא: ביטוח מנהלים או קרן פנסיה? ● מגזין שישי לטור המלא
יוסי רייניץ
בשעה טובה!
התחלת לעבוד במקום עבודה חדש ומסודר. הגיע שלב ההתלבטויות, האם כדאי להפריש כסף לקרן פנסיה כמו כולם, או לשמוע לחברים שאומרים לי: יותר טוב לעשות ביטוח מנהלים.
אז מה באמת עדיף – קרן פנסיה או ביטוח מנהלים? ומה בכלל ההבדלים ביניהם?
במאמר זה נשתדל לעבור, באופן כללי, על ההבדלים שביניהם, ועל המעלות והחסרונות שבכל אחד מהם.
ההחלטה, כמו תמיד, נתונה לבחירתכם..
אז כך:
1. ביטוח מנהלים הוא חוזה שנערך בין חברת הביטוח לבין המבוטח, שבעיקרו מבטח את האדם במקרה מוות [-ביטוח חיים]. כמו כל חוזה, אין אפשרות לחברה לשנות או לבטל את החוזה ללא הסכמת הצד השני. בקרן פנסיה אין חוזה, אלא תקנון שנקבע על ידי הנהלת הקרן.
2. כתוצאה מכך בביטוח המנהלים חברת הביטוח היא הנושאת בסיכון במקרה של תביעות מוקדמות רבות, לעומת קרן פנסיה בו הביטוח תלוי בסך העמיתים בקרן ובסך התביעות המוקדמות שהגיעו.
3. כך גם מחירם של דמי הניהול [מההפקדות החודשיות ודמי ניהול שנתיים על החיסכון המצטבר] קבוע בביטוח המנהלים, לעומת קרן הפנסיה בהם דמי הניהול עלולים להשתנות.
4. הבדל נוסף: ההצטרפות לביטוח מנהלים מותנית במצב בריאותי תקין, בשונה מקרנות הפנסיה בהם ניתן להצטרף בכל מצב רפואי.
5. במקרה בו חלילה אדם נפטר – סכום הביטוח אותו רכש הנפטר, בתוספת סכום החיסכון יועברו לאדם אותו בחרת שיקבל את כספך. בקרן פנסיה, סכום הביטוח נקבע לפי המצב המשפחתי וגילם של בני המשפחה.
6. בביטוח המנהלים אתה בוחר כמה כסף תקבל המשפחה במקרה מוות, והאם יקבלו זאת כמענק חד פעמי או כקצבה חודשית. בקרן הפנסיה אין אפשרויות בחירה שכאלו.
7. מחיר ה"עסקה" שחתמת מול חברת הביטוח הינו ידוע מראש וקבוע, לעומת המחירים בקרן הפנסיה שעשויים להשתנות בהתאם להתפתחויות השונות.
8. בביטוח מנהלים קיימת אפשרות לתשלום גבוה גם במקרי אובדן כושר עבודה, לא כך הם הדברים בקרן פנסיה.
9. סכום הקצבה הסופית ידועה מראש בביטוח מנהלים. בקרן פנסיה הדבר תלוי בתחולת החיים של כלל חברי הקרן.
10. החל מגיל 60 יודע המבוטח בביטוח מנהלים בוודאות כמה כסף יקבל בכל חודש ולכמה חודשים. בקרן פנסיה אין וודאות כלל.

במאמר זה נגענו ממש בקצרה בנקודות העיקריות. קיימים עוד הבדלים נוספים בין השניים. ניתן למצוא עליהם מידע רב באתרי האינטרנט השונים.

טיפ לסיום: שבו עם דף ועט והעלו על הדף את הדברים החשובים לכם. שבו עם סוכני הביטוח, ותבררו במדויק מה ההבדל בעלויות ובכיסויים השונים. רק לאחר בדיקה מעמיקה ויסודית – תוכלו לקבל החלטה נבונה ומתאימה עבורכם.

נכתב ע"י סוכן הביטוח ר' יוסי רייניץ שיחי'. לשאלות נוספות ניתן לפנות לטל' 052-240-9421או למייל yossi@rainitz.com
מעוניין לכתוב טור? חייג: 0545-959-344. או כתוב מייל ל:yedidimmevinim@gmail.com
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2018 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן