קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|עולים לצפת? מדריך כשרות שאסור לפספס ● מיוחד
(יום שלישי, ט''ז אב תשע''א)

אחת החוויות בצפת שאפשר לאכול בכל מקום, בשרי וחלב, גם למהדרין ביותר וזאת לאור פעולותיו של הרב מרדכי ביסטריצקי בנושא הכשרות ● COL יצא לבדוק איפה הכי כדאי לאכול בחופשה בצפון ולמה יש 2 צבעים לתעודת הכשרות בעיר?  לסיפור המלא

מאת כתב COL בצפון

מערכת הכשרות בצפת הוקמה לפני 30 שנה על ידי הרב לוי ביסטריצקי ע"ה, על מערכת כשרות זו סומכים כל החוגים, החסידים והלטאיים במשך השנים, וזו אחת הסיבות בו זוכה עיר הקודש צפת לביקור של כלל הציבור החרדי בבין הזמנים.

מערכת הכשרות בעיר נותנת אפשרות לעסקים לבחור בין 2 מסלולים, מהדרין ו'כשר' רבנות.

תעודה כחולה: תעודה זו מופיעה בבתי כסק שלהם כשרות מהדרין, כשרות המוקפדת עם מירב ההידורים, תחת פיקוחו הצמוד של הרב ביסטריצקי עם צוות משגיחיו יראי שמים, בעסקים אלו ניתן לאכול ללא כל חשש, הן בבתי עסק הבשריים והן בחלביים.

תעודה וורודה: בתי עסק שלהן כשרות רבנות רגילה, תמצאו בהם תעודה וורודה.

בשנה האחרונה מתנהלת בצפת מערכה כנגד מערכת הכשרות של הרבנות צפת – מהדרין, מערכה זו מתנהלת, בין השאר, ע"י גורמים אינטרסנטים.

מערכה זו אפשרה לכמה עסקים בעיר לעבוד ללא תעודת מהדרין צפת אך עם תעודת כשרות חיצונית.
 
חשוב גם לדעת כי הכנסת גוף כשרות חיצוני (גם אם מהודר מאוד) פוגעת בתוקף של מערכת הכשרות הכללית של הרבנות צפת, בעמידה על נהלי הכשרות ושמירת אופי הכשרות וצביון העסקים.
 
כחסידים של הרבי שאיכפת לנו שכל אחד ואחד יאכל כשר מוטלת עלינו הזכות לחזק את מערכת הכשרות המקומית ובעלי העסקים התומכים בה, בכך שנכנס אך ורק למקום שיש לו תעודת כשרות מהדרין של הרבנות צפת.
 
לכתב COL נודע כי כחלק מתוכנית כללית, ישנם מספר עסקים שהתחייבו כי כל המוצרים שישתמשו בעסק שלהם יהיו בכשרויות הרב לנדא והעדה חרדית, ועל גבי התעודה שלהם מהרבנות צפת מצויינת הערה על כך.


צפת (צילום: מנדי הכטמן, COL)
צפת (צילום: מנדי הכטמן, COL)

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן