קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|סערה בת 90: הכניסה למירון - מותרת לכהנים ● הפסק המלא
(יום רביעי, י''ט חשוון תשע''א)
סערה גדולה מתנהלת בשנים האחרונות סביב סוגיית עליית הכהנים למירון, זאת בעקבות כמה קברים שנתגלו באזור ● במסמך שנכתב לפני 90 שנה, והגיע בלעדית לידי אתר בחדרי חרדים נכתב מפורש: "מותר לעלות להר, אבל בזהירות"  לפסק המלא

'בחדרי חרדים'

מכתב עתיק, מלפני 90 שנה נחשף בימים האחרונים, וגורם לסערה גדולה.

רבני צפת של אותה תקופה החתומים על אותו מכתב טוענים כי לאחר בדיקה הלכתית ומקיפה של הקברים באזור אין כל בעיה לכהנים לעלות ולהתפלל על קברו של רשב"י במירון.

אין ספור ויכוחים התנהלו בשנים האחרונות סביב הנושא: 'האם מותר לכהנים לעלות לקברו של ר' שמעון בר יוחאי'. החשש מקברים שנמצאו באזור הקבר, הסעירו את הרוחות והצדדים ההלכתיים לכאו או לכאן, הפכו מזמן לסוגיה הבוערת ביותר בקרב העולים מירונה.

'העדה החרדית' יחד עם עסקנים נוספים עמדו בשנתיים האחרונות תחת האזהרה לציבור כי המקום מלא בקברים וא"א להגיע לקבר מחשש לטומאה.

החשש היה כי ישנם קברים ב"חצר בית הזוהר" ולכן אין להתקרב לשטח הציון. אלא שממכתב שהגיע ל'בחדרי חרדים' עולה כי הקברים נמצאים כלל במקום אחר ועל כן אין כל חשש של טומאה באזור הציון.

במכתב שכתבו רבני צפת נכתב כי "אנו מודיעים בזה אשר דרך מירון בהכביש למעלה על ההר שבו קבור ר' יוסי דמן יוקרת. נתגלו קברים אחרים ואחרי שהלכנו מצאנו שיש שם בית קברות נושן משני צידי הכביש.

"לכן מזהירים את הכהנים הרוצים לעלות למירון שבאותו השטח הקטן ילכו מן הצד של הכביש שהוא דרך הישן ומסומן שם בטבלאות שבהן כתוב באותיות גדולות, "דרך כהנים" וכל השומע תבוא עליו הברכה".

על המכתב חתומים הרב ישמעאל הכהן, ראב"ד לעדה הספרדית, הרב אברהם לייב זילברמן, ראב"ד לעדה האשכנזית והרב אפרים ווינגוט.


| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן