קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|נשיא המדינה הטיל את הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו
(יום חמישי, י''ג ניסן )
נשיא המדינה מר ראובן ריבלין הטיל את הרכבת הממשלה ה-35 על בנימין נתניהו, לאחר ש-65 ח"כים המליצו עליו להרכבת הממשלה • "רק ישראל חזקה מבפנים היא ישראל חזקה מחוץ. ולבסוף, איחוי הפצעים והקרעים שנפערו בינינו", אמר ריבלין • לכתבה המלאה

נשיא המדינה מר ראובן ריבלין הטיל את הרכבת הממשלה ה-35 על בנימין נתניהו, לאחר ש-65 ח"כים המליצו עליו להרכבת הממשלה.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, הטיל הערב, יום רביעי, י"ב בניסן, 17 באפריל למניינם, את הרכבת הממשלה על חבר הכנסת וראש הממשלה המכהן, בנימין נתניהו. מוקדם יותר, חתם הנשיא על כתב מינוי לבנימין נתניהו בו הטיל עליו את הרכבת הממשלה, כנדרש על פי חוק יסוד הממשלה.

יצוין כי מרגע שהטיל הנשיא את מלאכת הרכבת הממשלה על חבר הכנסת הנבחר יעמדו לרשותו, על פי חוק יסוד הממשלה, 28 ימים להרכיב ממשלה חדשה בישראל. במצב בו תידרש ארכה לתהליך, בסמכות נשיא המדינה להעניק ארכה נוספת של עד 14 יום נוספים על פי החוק.

נשיא המדינה ראובן ריבלין:
"
בדמוקרטיה הרוב מכריע, והרוב אמר את דברו בבחירות אלה. לאחר התייעצות עם יושב ראש ועדת הבחירות, המשנה לנשיאה השופט מלצר, פתחתי בהתייעצויות עם נציגי הסיעות, עוד טרם פרסום התוצאות הרשמיות והסופיות. בהחלט לקחנו בחשבון שינויים בתמונת המנדטים, אבל שהתמונה הכללית ברורה. לאחר שנועצתי עם נציגי כל הרשימות הנבחרות, בהתייעצות שהייתה לראשונה גלויה ושקופה לכלל הציבור, הריני להודיע כי שישים וחמישה חברי כנסת המליצו עליך - ראש הממשלה היוצא, וחבר הכנסת בנימין נתניהו, כמי שתוטל עליו - מלאכת הרכבת הממשלה.

"אדוני. אתה מקבל היום את כתב המינוי להרכבת הממשלה. זכית, זו הפעם החמישית באמונו של העם היקר הזה, היושב בארצנו. עליך מוטלת האחריות להרכיב ממשלה, בזמן שמשימות כבדות מונחות בפני הממשלה והכנסת הנכנסות, קואליציה ואופוזיציה כאחת. רק ישראל חזקה מבפנים היא ישראל חזקה מחוץ. ולבסוף, איחוי הפצעים והקרעים שנפערו בינינו. עברנו מערכת בחירות קשה. מכל הכיוונים נאמרו דברים שלא צריכים היו להיאמר. לא במדינה יהודית, ולא במדינה דמוקרטית. קיר הברזל הוא קיר שיש להציב בינינו לבין האויבים שלנו. לא בתוך הבית, לא בתוכנו, לא בינינו. נגמר "אנחנו והם", מעכשיו זה רק "אנחנו".

"ובנימה אישית. התרגשתי מאוד מהאיחולים ומהתפילות של נציגי כל הסיעות, לרפואתה ולהחלמתה של נחמה, רעייתי. התרגשתי מהמילים הכנות, שיצאו מהלב ונכנסו אל הלב, ולא פחות מכך התרגשתי מההתלכדות של נציגי כל הקשת הפוליטית, בדאגה הכנה לשלומה ולרפואתה.

"בהזדמנות זו, אני רוצה לאחל לכל בית ישראל חג פסח כשר ושמח.

*
לבקשת ראש הממשלה, הודיע הערב השר יריב לוין כי הפתיחה הרשמית של דיוני המו״מ הקואליציוני תידחה עד לאחר שישלים ראש הממשלה את סבב הפגישות עם ראשי המפלגות.

צילום: חיים צח, לע"מ
צילום: חיים צח, לע"מ| הסר תמונה


| הסר תמונה


| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן