קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|כפ"חים, תקשיבו מה יש למפקד סוללת גוש דן לספר לכם
(יום רביעי, י' אב תשע''ד)
מפקד סוללת גוש דן, רב-סרן שי קוגניצקי, התייחס לפעילות כיפת ברזל ב"צוק איתן", ומסביר מדוע הפעילות לא נעצרה בהכרזה על הפסקת אש  מפקד סוללת כיפת ברזל

צוק איתן - ערוץ מיוחד ב-COL: הדיווחים, הראיונות, התמונות, הוידאו

מפקד סוללת גוש דן, רב-סרן שי קוגניצקי, התייחס לפעילות מערך כיפת ברזל במבצע "צוק איתן" בתדרוך לכתבים ואמר כי "עד כה במערך בכלל האזורים יירטנו יותר מ-500 מטרות שהלכו בעיקר לשטחים בנויים. אנחנו מיירטים רק מה שמכוון לשטחים בנויים, בהצלחה גבוהה".

לדברי רס"ן קוגניצקי, במרחב גוש דן קיימות מורכבויות, שנובעות מצפיפות האוכלוסייה והמרחב האורבאני הצפוף. "יש גם את אתגר התעופה האזרחית במקביל ליירוטים - איתם אנחנו מתואמים בצורה הדוקה", הסביר מפקד הסוללה. "גם האיום הוא אחר - זה לא קאסם וגראד, אלא רקטות גדולות יותר שיורים למרחב הזה. זה דורש מאיתנו מוכנות וחדות. היו המון החלטות של לוחמים שהצילו חיי אדם".

"התכוננו לעימות הזה מאז סוף מבצע 'עמוד ענן' - הפקנו לקחים וביצענו הכנות ברמה המבצעית, ברמה של תודעת אויב ובניתוח תרחישים", הדגיש רס"ן קוגניצקי. "אנחנו לא סיימנו להתכונן ומסתכלים בעיקר לגזרת הצפון - שם אנו צופים אתגרים גדולים יותר ומתכוננים אליהם כל הזמן. לא היינו מופתעים שנורו טילים לצפון ואנחנו ממשיכים להתכונן ומסתכלים צפונה. אני סומך על האנשים שלי שנעמוד באתגר גם שם, זה תרחיש אחר ומורכב".

גם בזמן הפסקת האש הסוללה עודנה דרוכה ומוכנה לפעילות. "גם עכשיו אנחנו לומדים על האויב, על צורת עבודתו וממשיכים להתכונן כל הזמן", הבהיר רס"ן קוגניצקי. "לנו אין הפסקת אש - הסוללה שלי פרוסה ומוכנה. בכל הפסקות האש הקודמות ההפסקות הופרו ואנחנו נישאר מוכנים עוד הרבה זמן ונמשיך להתכונן תוך כדי לתרחישים קיצוניים".

כיפת ברזל בגוש דן (צילום: שמוליק סופר)
כיפת ברזל בגוש דן (צילום: שמוליק סופר)

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן