קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|מה ביקש האדמו"ר מאשלג מהרבי? ● מיוחד
(יום חמישי, ז' אב תשע''ו)
ביום שני השבוע ד' באב, נפטר כ"ק האדמו"ר רבי יחזקאל יוסף הלוי אשלג זצוק"ל, והובא למנוחות בליל ההילולא של האר"י הקדוש ה' באב. במהלך ההלוויה הוכתר בנו הגדול הרב יהודה לייב אשלג, לממלא מקומו ● אנו מגישים כאן קטע וידאו מיוחד של האדמו"ר מאשלג אצל הרבי מתאריך ל' שבט ה'תש"נ ● מה ענה הרבי על בקשת האדמו"ר מאשלג להוציא 'קול קורא' ללימוד קבלה וזוהר?  האדמו"ר מאשלג זצ"ל


ביום שני השבוע ד' באב, נפטר כ"ק האדמו"ר רבי יחזקאל יוסף הלוי אשלג זצוק"ל, והובא למנוחות בליל ההילולא של האר"י הקדוש ה' באב.

במהלך ההלוויה הוכתר בנו הגדול הרב יהודה לייב אשלג, לממלא מקומו.

הותיר אחריו את בניו יבדלח"ט:
האדמור רבי יהודה לייב הלוי שליט"א
רב בית המדרש רבי אליהו ישראל הלוי שליט"א
חתניו:
הרב יוסף צלר ראש ישיבת רוזין
הרב יעקב צבי ערבליך
הרב אליהו קוריץ
הרב שמואל אלעזר הלפרין בנו של הרב לוי יצחק הלפרין
הרב ישראל צבי סאפרין
הרב חיים משה לרנר

*

האדמו"ר היה בנו של האדמו"ר רבי שלמה בנימין זצוק"ל, בנו של "בעל הסולם".

לפניכם סיפור הוידאו המצורף כאן, מהביקור של האדמו"ר אצל הרבי בחלוקת הדולרים בתאריך ל' שבט ה'תש"נ.

וכך מספר לנו אחד מחסידיו של האדמו"ר מאשל"ג זצ"ל: "כידוע, האדמו"ר זצ"ל שבחייו מאוד דרבן ללימוד קבלה שוחח עם הרבי בהזדמנויות שונות על הנושא ומאוד רצה שהרבי ידבר עם חסידיו על לימוד הקבלה.

באחת הפעמים, הגיע לביקור אצל הרבי וביקש ממנו לחתום על 'קול קורא' שכל עם ישראל ילמדו את תורת הקבלה ובכך נקרב את הגאולה השלימה. מבוסס על הנאמר בספר הזהר שבספר הזהר יצאו מהגלות ברחמים.

הרבי השיב לו, כי מקובל בחב"ד שחסידות חב"ד בנויה על פי יסודות הקבלה אך בשיטה של חכמה בינה דעת, וממילא מי שלומד תורת חב"ד לומד גם קבלה.

כשהאדמו"ר הכפיל את בקשתו השיב הרבי שבתור נכד של אדמו"ר הזקן אינו יכול לחתום על פתק שצריך ללמוד את תורת הקבלה, שעלול להיות משמע בזה שבתורת חב"ד אין יוצאים ידי חובה.

המשיך האדמו"ר והביא ראיה מלשון אדמו"ר הזקן שכותב "דברי הבעש"ט לפי קבלת האריז"ל" ומשמע מזה שאינו קבלה ממש. אך הרבי השיב כי כיון שהאדמו"ר הזקן כותב בפירוש באגרת הקודש אחרת, לא יתכן שסתר את דבריו במקום אחר.

אחר כך הביא האדמו"ר לרבי מספרי זקנו בעל הסולם והרבי נתן לו דולר נוסף עבור הדפסת פירוש "הסולם" ואמר (תוכן): אמנם אין זה לפי שיטת חב"ד, אך כיון שזהו רבכם אז שיהיה ברכה והצלחה.

רבי יחזקאל ערך והוציא לאור את סדרת הספרים המושתתת על פירוש הסולם: "זהר על תהילים", "זהר על משלי", "זהר על שיר השירים", "זהר על קהלת", "זהר על מועדים", "זהר על נישואין" ו"זהר על ברית מילה". כמו כן הוציא לאור את ספר "אדרא זוטא קדישא" עם פירוש הסולם, וספר נוסף מכתב יד של בעל הסולם הנקרא "פתח השער". הספרים יצאו לאור בהוצאת מכון "עטרת שלמה" בני ברק.

*

(הערכת המערכת: בוידאו המצורף נרשם בטעות "האדמו"ר רבי שמחה אשלג" ולא כשמו - האדמו"ר רבי יחזקאל יוסף הלוי אשלג)
לצפיה בוידאו:
(וידאו: באדיבות JEM)
(וידאו: באדיבות JEM)

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן