קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|לפני שנה: ה'בבא אלעזר' ביקר באוהל הרבי בשלוש לפנות בוקר
(יום רביעי, ג' אב תשע''א)
עדויות חדשות נחשפות: המקובל רבי אלעזר אבוחצירא שנרצח בסוף-השבוע שעבר, ביקר לפני כשנה באוהל של הרבי - כך חושף שבועון 'כפר-חב"ד' לסיפור המלא
מאת כתב COL

המקובל רבי אלעזר אבוחצירא ה'בבא אלעזר' זצ"ל שנרצח בסוף-השבוע שעבר על-ידי בן-עוולה מאלעד, ביקר לפני כשנה באוהל של הרבי בבית-העלמין 'מנטפיורי' שבקווינס - כך חושף שבועון 'כפר-חב"ד' במסגרת כתבה נרחבת על האירוע הטראגי שתפורסם מחר (חמישי).

על-פי הדיווח, הרב אבוחצירא - נכדו של המקובל הגדול רבי ישראל אבוחצירא ה'בבא סאלי', ביקר בשלוש לפנות בוקר וביקש להישאר לבד בקודש פנימה. הביקור עצמו ערך כשעה לערך.

אתמול (שלישי) פורסם ב-COL ראיון בלעדי עם הרב סעדיה דהאן מנחלת הר-חב"ד שלמד בצעירותו עם רבי אלעזר בישיבת חב"ד בקזלבנקה שבמרוקו, לפני קרוב ל-48 שנים.

"רבי אלעזר, מהיכרותי איתו בתור בחור, היה מאוד חברותי, מאוד נעים שיחה ומעורב עם הבריות", הוא סיפר. "לא הכרתי אותו בלימוד כי הייתי כיתה מעליו, אבל היו לי עימו הרבה שיחות על נושאים שונים כשפעמים רבות דיברנו על הרבי ועל ארץ-ישראל.

"כמו בחורים ב'תומכי-תמימים' של התקופה ההיא במרוקו, ראו כבר אז על הפנים שלו שהוא מיוחד מאוד. אני זוכר אפיזודה שפעם סיפרו לי שמורה העניש אותו ואני כבחור לא הבנתי איך המורה לא מפחד להעניש בן למשפחת אבוחצירא...

"אחיו, רבי דוד מנהריה, למד בישיבת חב"ד במרקש. רבי דוד אבוחצירא סיפר לבני שאחיו רבי אלעזר ידע את כל ספר התניא בעל פה".

ה'בבא אלעזר' על רקע האוהל הקדוש (צילומי ארכיון: COL ואתר 'כיכר השבת')
ה'בבא אלעזר' על רקע האוהל הקדוש (צילומי ארכיון: COL ואתר 'כיכר השבת')

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן