קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|השלם וחלקיו ● הרהורים בעקבות כינוס השלוחים
(יום שלישי, כ''ח חשוון תשע''ג)
"בעולם נוהגים לומר שהשלם גדול מסך חלקיו, אבל כשאני מתבוננת בתמונה הזו- אני נוטה לחשוב דווקא על כל החלקים שמרכיבים אותה, ונראה לי שזה רק קצה הקרחון, מה שרואים שם ● עוד יום, עוד יומיים, ישוב כל אחד מהחלקים הללו, שאולי בתמונה הכללית עמד אי שם, כשהקנייטש של ההוא מקדימה- לא הותיר מקום לזיו איקוניו- אבל מאחוריו עומדת מעצמה, החרן הפרטית שלו" ● הרהורים בעקבות כינוס השלוחים מאת השליחה הגב' אסתי דרוק למאמר

אסתי דרוק

זהו זה, פלאש אחרון.

עוד הבזק אחד- והתמונה של העוצמה היהודית הגדולה בעולם מונצחת לדורות הבאים.

משנה לשנה, הולכים ומתרחבים שולי התמונה- ועדשות מיוחדות צריכות לתת מענה, לתפוס את הרגע, לנסות ולגעת בדבר האמיתי.

עוד רגע- וזה נגמר.

צלמי התקשורת מתחילים לקפל ציוד, הקהל מתפזר לאיטו, והקונסטרוקציה גם היא מתחילה לאבד גובה.

מערכות העיתונים ואתרי התקשורת מתחילים לשגר את זה הלאה, וטובי הקופירייטרים משחיזים את מקלדתם, מתחרים ביניהם מי ימצא את משפט המחץ , את הכותרת האולטימטיבית, שתיתן את השם הקולע ביותר לתופעה הזו, לה אין אח ורע בעולם.

בעולם נוהגים לומר- שהשלם גדול מסך חלקיו, אבל כשאני מתבוננת בתמונה הזו- אני נוטה לחשוב דווקא על כל החלקים שמרכיבים אותה, ונראה לי שזה רק קצה הקרחון, מה שרואים שם.

עוד יום, עוד יומיים, ישוב כל אחד מהחלקים הללו, שאולי בתמונה הכללית עמד אי שם, כשהקנייטש של ההוא מקדימה- לא הותיר מקום לזיו איקוניו- אבל מאחוריו עומדת מעצמה, החרן הפרטית שלו.

אל חרן, (חרון אף של מקום- ושל עוד כל מיני, מבית ומחוץ), אל הנפש אשר עשו שם, בחרן הפרטית שלהם(ומי יכול לשער כמה נפשות אלו? והצלילה אל תורת הנפש של כל אחד ואחד מהם?והקהילה שנבנתה בדם, יזע ודמעות, מליקוט של נשמה ועוד נשמה, ועוד אחת?.....) אל המניעות והעיכובים- כל אחד בלבושים הפרטיים של ביתו ומקומו, אל הקושי, שלעיתים גואה ומציף ומטביע- גם ללא רוח סער וסופה, אל רגעי היומיום- הסיזיפיים, המתישים, נטולי ההילה, אל מלחמת הקיום.

וליבי יוצא, אל כל אחד ואחד מהחיילים הנאמנים האלה, שאינם נלאים ואינם נסוגים, שחורקים שן וממשיכים, שנאבקים באיתני הטבע- ויכולים להם.

אותם חיילים שבאים אחת לשנה לשאוב כח מהמשלח- שיוכלו לתדלק להמשך הדרך (גם כשכל תחנות הדלק בניו יורק כמעט ריקות...), כי הרבי סמך עליהם, השאיר להם עבודה, והם מבצעים.

רבי, תודה שבחרת בנו להיות שלוחיך!! תודה שזכינו להיות חלק מהתמונה הנפלאה הזו (גם אם לא עמדנו בה בפועל....)

אשרינו!!


צילום: י. בלינקו
צילום: י. בלינקו

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2018 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן