קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|הרגע שהקפיץ את כולם בכינוס תשנ"ב ● פרויקט יומי
(יום שני, י' חשוון תשע''ד)
הכינוס העולמי התשיעי שנערך בשנת תשנ"ב, נערך בסיסמת 'להביא לימות המשיח' ● איך התקבלו השלוחים מרוסיה? ● וגם: סיפורו של הדולר מהרבי שהשפיע על לך ולנסה נשיא פולין ● במלאות שלושים שנה מאז כינוס השלוחים העולמי הראשון בקראון-הייטס, הושק במרכז התקשורת החב"די - COL פרויקט מיוחד, המסקר מידי יום (עד לפתיחת הכינוס העולמי תשע"ד) כינוס משנה אחת  כינוס השלוחים תשנ"ב שלוחי אדונינו: פרויקט יומי ובלעדי
כינוס השלוחים העולמי תשד"מ: כך הכל התחיל
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ה: מרחיבים גבולות
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ו: מה חילק הרבי?
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ז: הראל קאל הראשון
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ח: נשיא ארה"ב מאחל
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ט: מסכמים את 'שנת הבניין'
כינוס השלוחים העולמי תש"נ: ההפתעה שציפתה לשלוחים
כינוס השלוחים העולמי תנש"א: סיפורו הניסי של הרב אסטולין
יום חמישי בערב, לפני שבת מברכים כסלו, החל כינוס השלוחים העולמי של שנת תשנ"ב. הכינוס שהלך והתמסד עם השנים, קיבל אופי מקצועי מאוד.

בשלב ההרשמה כל שליח קיבל תיק אישי הכולל את תכניית הכינוס, קונטרס 'הנה זה משיח בא' בנושא הגאולה שהיא למעשה המוטו של הכינוס, קובץ השלמה ל'ספר השליחות' וקונטרס בית רבינו שבבל' וחוברת המסכמת את כינוס השלוחים האירופאי שנערך במוסקבה.

ההתרגשות מהשלוחים של רוסיה היתה גדולה. במדינה שעד לאחרונה יהודים התקשו לקיים בה מצוות, וכעת הם שומעים על כינוס שלוחים אירופאי שנערך שם ועל שלוחים ילידי המקום שכבר פועלים בעיר הולדתם.

ההתרגשות הגיעה לשיאה במעמד ה'ראל-קאל' המסורתי שהפך למעמד המרגש שכולם מחכים לו. במהלך הטקס, קרא הרב משה קוטלרסקי את שמות המדינות מהן הגיעו השלוחים, ושלוחי כל מדינה נעמדו עם קריאת שם ארצם.

וכאן, היה הרגע שהקפיץ את כולם. כשבא תורה של רוסיה, האולם רעש ממחיאות כפיים סוערות במיוחד.

"אינני יודע איך בדיוק לקרוא למדינה הזאת", אמר הרב קוטלרסקי, "לכן אזכיר אותה כמו בשנה שעברה 'ברית המועצות של הרפובליקה הסובייטית'". האולם כולו סער למשמע המילים שהזכירו לשלוחים את התקופה החשוכה שזה עתה חלפה לה מן העולם, והעצימו את הערכה לשלוחים שפועלים במדינות אלה בתנאים קשים במיוחד.

בהקשר של נפילת הקומוניזם, סופר במהלך הכינוס סיפור מרתק מפיו של יו"ר קרן הפיתוח של 'מחנה ישראל' הנדיב מר דוד צ'ייס.

בסיפורו חשף מר צ'ייס על דולר שקיבל מהרבי על מנת לתת בפולין 'לגורמים שיכולים להיות טובים עבור יהודים בעתיד'. "כששאלתי את הרבי כיצד אדע למי לתת, ענה הרבי: "אתה תדע".

"לאחר זמן מה סיפר לי לך ולנסה שהייתי עימו בקשרי ידידות שהוא מתכנן להתמודד בבחירות לנשיאות. מיד החלטתי להעניק לו את הדולר של הרבי. ברבות הימים ולנסה ביקר בישראל והתנצל על מעשי העם הפולני בשואה. מאוחר יותר הודה לי ולנסה כי למסר של הרבי שהועבר באמצעות הדולר היה חלק חשוב בהחלטות והמסרים שהעביר במהלך ביקורו בישראל".

במהלך הכינוס דיבר הרבי לפני השלוחים מספר פעמים והזכיר את מעלת השלוחים שפועלים 'כל ימי חייך להביא לימות המשיח'.

בטקס סיום הכינוס התקבלו החלטות לקראת הפעילות בשנה הקרובה ובסוף חתמו השלוחים על פ"נ לרבי שבמרכזו ביטאו את הביטול למשלח וחיזוק ההתקשרות לרבי שהיו גם עיקרי הכינוס.ממראות כינוס תשנ"ב
ממראות כינוס תשנ"ב| הסר תמונה


| הסר תמונה
הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן