קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|דובר צה"ל: "אנחנו לא הולכים לשום מקום, נשארים בדרום"
(יום רביעי, א' אלול תשע''ד)
דובר צה"ל, תת-אלוף מוטי אלמוז, התייחס להפסקת האש שנכנסה לתוקפה והדגיש כי "אנחנו נשארים בימים הקרובים בדרום" ● וגם: התייחסותו לחגיגות של החמאס ברצועת עזה, והאם יש שינויים בהנחיות פיקוד העורף? כל הפרטים צה"ל נשאר בדרום
דובר צה"ל, תת-אלוף מוטי אלמוז, התייחס להפסקת האש שנכנסה לתוקפה והדגיש כי "אנחנו נשארים בימים הקרובים בדרום, אנחנו לא הולכים לשום מקום וממשיכים להגן על תושבי הדרום עם כל הכוחות שהיו שם בחודשיים האחרונים". לדבריו, ההחלטות יתקבלו רק לאחר שתורגש יציבות ביטחונית. "אנחנו מקיימים את החובה שלנו להמשיך ולחבק את תושבי הדרום ולהגן עליהם עד שנוודא כי היציבות הביטחונית אכן הגיעה".

לדברי תא"ל אלמוז, בימים אלה שומעים בצה"ל את הקולות שנשמעים מרצועת עזה. "אם החמאס הסכים או התחנן להפסקת אש דווקא אחרי 3-4 ימים של תהודה תקשורתית כל כך גדולה עם הצלחות כמו שהוא מתאר ועם פגיעות אפקטיביות של פצמ"רים - למה דווקא כשאתה 'על הסוס' אתה מסכים או מתחנן להפסקת אש?", תהה דובר צה"ל. "שלושה שבועות חמאס התעקש על כל מיני דברים כמו נמל, ובסוף זה נגמר בניסוח שמדבר על זה שידברו על זה בעוד חודש. התמונות ברצועת עזה הן תמונות שלא נראה מ-1967"

בנוגע להנחיות פיקוד העורף, הדגיש דובר צה"ל כי כרגע אין שינוי בהנחיות. "אנחנו נתכנס כמו שאנחנו מתכנסים בכל הימים ונקבל הערכת מצב", הוא אמר. "האחריות הנדרשת מאיתנו היא אחריות כבדה, כשנחשוב שאפשר לשנות את הנחיות ההתגוננות לאנשים נעשה זאת".

כמו כן, הבהיר תא"ל אלמוז כי חמאס הופתע במהלך המבצע. "אני לא חושב שחמאס חשב או תכנן שאנחנו נעשה פעולה כל כך משמעותית, למשל בתחום המנהרות", הוא העריך. "כשאתה מציע הצעות אתה חושב רק לא ההיבט המבצעי. הימים עוד יגידו וחמאס כבר אומר שמה שקרה במנהרות זו הפתעה מאוד גדולה מבחינתם".


צילום: מנדי הכטמן, COL
צילום: מנדי הכטמן, COL

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
הערות למערכת
הוספת הערה למערכת
כותרת:

הערה למערכת:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן