קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|ברוך דיין האמת: הרב רפאל וילשאנסקי ע"ה
(יום רביעי, ג' שבט תשע''ו)
הבוקר התקבלה הידיעה המעציבה על פטירתו של הרב רפאל (פאלע) וילשאנסקי ע"ה, אביו של יבדלחט"א הרב יוסף יצחק שיחי' וילשאנסקי ראש ישיבת חח"ל צפת ומשלוחי הרבי לאה"ק ● הרב רפאל וילישאנסקי ע"ה שימש בהוראת הרבי הריי"צ כמזכיר לשכת ליובאוויטש האירופית במשך כחצי יובל שנים, במסגרת זו עסק במשך שנים רבות בניהול מוסדות חב"ד בצרפת ובצפון אפריקה, ובשנים האחרונות שימש כמשפיע בשכונת קראון הייטס ● על מועד ההלוויה תבוא הודעה.

הרב רפאל וילישאנסקי ע"ה (צילום: לוי ישראלי)
הרב רפאל וילישאנסקי ע"ה (צילום: לוי ישראלי)

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


1. המשיך כמזכיר ובעיקר התעסק בתרגום
(2016-01-13 13:48:54)
היה ממונה על משלוחים מהמזכירות של הרבי לרוסיא ועוד
היה מזכיר הלשכה גם בהיותו בנ.י. עסק בתרגום ספרים (תניא סידור ועוד לצרפתית וכן בתרגום והוצאת הטעקס ענד טיילס - שיחות לנוער לצרפתית מה שתרם רבות למהפכה הצרפתית ורבים התקרבו ע"י העיתון ושאר תרגומיו)
2. זכה לשבת במאסר ברוסיה
(2016-01-13 17:25:34)
נולד בחשון תרפ''ה, למד בישיבות המחתרתיות ברוסיה, ובכ''ד תרצ''ח נעצר עם עוד תלמידים בברדיטשוב, היה מקבל פנימי מהרה''ח המשפיע הרב שמואל נוטיק-קריסלאווער, אחרי המלחמה יצא עם העשאלונים מרוסיה והקים בית עם מרת זלאטא ע''ה בתו של הרה''ח סנדר מנקין ע''ה, ונהיה למזכיר הלשכה עוד בהיותו בחור בהוראת כ''ק הריי''צ. בשנת תשל''ב עבר לניו יורק. השאיר את זוג' מרת חוה, בניו הרב שניאור זלמן, יוסף יצחק, חיים אלי', בתו הגב' דבורה רייכער, אחיו חיים בער ווילשאנסקי, אחותיו מרב אידה פרלוב ומרת ביילא שטילערמאן, נכדים ונינים שלוחי הרבי


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן