קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|ביטאון סאטמר במתקפה על החסידים שהשתתפו בכינוס
(יום ראשון, ט''ו כסלו תשס''ח)
העיתון 'גואיש וויק' היוצא-לאור בארה"ב דיווח בעיתונו, במסגרת הדיווח על 'כינוס השלוחים העולמי' של חב"ד שהתקיים בניו-יורק, כי שני מניינים של חסידי סאטמר השתתפו במעמד קידוש שם שמים של כינוס השלוחים ■ הדיווח הוביל למתקפה חריפה של העיתון הסאטמרי 'דער בלאט', על אותה חסידים שהשתתפו בכינוס, מדווח 'בחדרי-חרדים' ■ "זה מאוד ילדותי לתקוף במאמר הראשי אנשים יחידים, שהם אינם רבנים או עסקנים, אלא סתם בעלי בתים. זה דבר שעוד לא היה בעיתון", הגיבו גורמים בסאטמר בתגובה למתקפה בעיתון לסיפור המלא

עוד בכתבה המלאה: חב"ד וסאטמר - מקבץ ידיעות מארכיון COL >>>

מאת נחום דיקר, 'בחדרי חרדים'

דיווח שהתפרסם בשבוע שעבר בעיתון 'ג'ואיש וויק', עיתון יהודי חילוני היוצא-לאור בניו-יורק, הוביל למתקפה של העיתון הסאטמרי 'דער בלאט', על קבוצה של כ-20 מחסידי סאטמר. כך מדווח פורום 'בחדרי חרדים - אידיש'.

כתב העיתון 'גואיש וויק', יונתן מארק, דיווח בעיתונו, במסגרת הדיווח על 'כינוס השלוחים העולמי' של חב"ד שהתקיים בניו-יורק, כי שני מניינים של חסידי סאטמר השתתפו במעמד קידוש שם שמים של כינוס השלוחים. "אין קבוצה שהתנגדה לחב"ד יותר מסאטמר", כתב מארק. "כעת הרב פרוינדליך נהנה ב'בנקאט' מחברתם של 20 חסידי סאטמר שמסייעים לפעילותו בסין". קבוצת אנשי העסקים מסאטמר הגיעה אל הכינוס החב"די, כדי לחזק את השליח החבד"י בייג'ין, הרב שמעון פרוינדליך, על שהוא טורח לספק להם את כל צורכי יהדות, כאשר הם שוהים בעירו למטרת עסקים.

כידוע, כיום כל היצרנים מייצרים את סחורתם בסין, ואנשי עסקים מחסידי סאטמר המגיעים אל המדינה זקוקים לבית כנסת, מקווה ואוכל כשר בעת שהותם שם.

אבל עורכי העיתון 'דער בלאט', הנמצא בשליטת חסידיו של האדמו"ר מסאטמר רבי אהרן טייטלבוים, כנראה ביקשו להוכיח שהם קנאים בדיוק כמו מתחריהם מהעיתון 'דער איד', הנמצא בשליטת חסידיו של האדמו"ר מסאטמר רבי זלמן לייב טייטלבוים. ל'דער איד' יש תדמית קנאית יותר, כמי שצועד בדרכו של ה'ויואל משה'.

לדעת גורמים בחסידות, זו כנראה הסיבה מדוע בחרו עורכי העיתון "להשמיץ 'יחידים' על העבירה שעשו - נתנו חיזוק לחב"ד, כאילו שכיום יש בכלל מלחמה של סאטמר נגד חב"ד". לפי אותם גורמים, יש זעם רב ברחוב הסאטמרי על העיתון.
"זה מאוד ילדותי לתקוף במאמר הראשי אנשים יחידים, שהם אינם רבנים או עסקנים, אלא סתם בעלי בתים. זה דבר שעוד לא היה בעיתון".

יצוין כי אין זו הפעם הראשונה בה מדווח על הסיוע שמגישים חסידי סאטמר לחב"ד. לפני כשנה דיווח העיתון 'ג'ואיש פרס', היוצא לאור בארצות-הברית, כתבה על חב"ד בביג'ין ועל המקווה שבנו חסידי סאטמר עבור חב"ד.

העיתון דיווח אז, כי "נכון לעכשיו 800 יהודים גרים בבביג'ין. מאתיים מהם משתתפים במנין שבת, כולל חסידי סאטמר שנמצאים שם למטרות עסקים. יחזקאל בראך ואברהם ברוך גודינגר, שניהם חסידי סאטמר, תרמו 150,000 לחב"ד כדי לבנות, לשפץ ולהרחיב את המקווה הקיים בבייג'יו. הודות להשתדלות שלהם, התווספו יותר יהודים שהולכים שם למקווה. שחסידי סאטמר יבנו מקוה בשביל הפצת היהדות של חב"ד זה בהחלט ביטוי הולם של אהבת ישראל", כתב אז העיתון.

למרבה הפלא, דווקא בעיתון המתחרה ל'דער בלאט' - ה'דער איד', הופיע לפני שנה סיקור על 'כינוס השלוחים' של חב"ד בניו יורק.

חב"ד וסאטמר: מקבץ ידיעות מהשנים האחרונות ב-COL:

הסאטמר והחב"דניק נפגשו בוושינגטון
'דער איד' וה'אלגעמיינער' על הרב גוראריה ע"ה
חסיד חב"ד לעזרת חסידי סאטמר
צאצאי האדמו"ר מסאטמר התפללו בחב"ד
ביקורו של האדמו"ר מסאטמר אצל הרבי
הפתעה: חב"ד מקימה "גרעין" בעיירה מונרו
התנדב בקראון-הייטס והחליט להתגייס למשטרה
החב"דניקים והסאטמרים התאחדו בשחקים
הרב לנדא נפגש עם האדמו"ר מסאטמר
חסידי סאטמר תרמו 150,000$ לבניית מקווה חב"ד בסין
חברי 'הצלה' מסאטמר שיבחו רופא חב"די
הכהן השלישי ששרד את מחנה בוכנוולד...
החב"דניקים והסאטמרים חגגו יחד בקראון-הייטס
העיתון של סאטמר פרסם תצלומים מ-COL
החב"דניקים והסאטמרים דנו: כיצד מגבירים הביטחון
חסידי סאטמר התוועדו עם מזכיר הרבי בקראון-הייטס

גורמים בסאטמר: "אין מלחמה בינינו לחב"ד". ב'באנקעט' ● צילום: מאיר דהן, COL
גורמים בסאטמר: "אין מלחמה בינינו לחב"ד". ב'באנקעט' ● צילום: מאיר דהן, COL

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


1. רבותי!רבי אהרן שליטא
(2007-11-25 16:10:32)
במפורש ל א נגד חבד !!!
2. חחח איזה עלובים
(2007-11-25 18:19:01)

that is so out to be against
chabad they must be so retirted to write somthing so
stupied
3. Satmar
(2007-11-25 19:22:19)
Satmar is , and alwas was, against....everything in sight! With no ryme or reason. If you say day - they automaticly say night. its in their blood for years.
4. Previous Vaad Hakohol Met with Satmar Rebbe R Aaron
(2007-11-25 21:05:39)
Noochie Gross, Yanke Herzog & Chanina Sperlin. Me t with the Rebbe Aaron On Various Occasions, He Was always Extremly Respectfull to Lubavitch And Looked for ways to unite
5. אחדות
(2007-11-25 21:16:57)
רבותי גם האדמו"ר זלמן לייב לא נגד חב"ד ועד כמה שידוע לי הוא אפילו רקד עם הרב פרוינדליך באיזה שהוא ארוע לאחרונה
בכלל האחדות זה דבר טוב וחבל שישנם כאלו שמנסים לקלקל
6. הנ"ל סילוף הכתבה של הבלאט
(2007-11-26 02:58:52)
מדוע אין מציגים כאן את צילום הבלאט?
כל המעיין יראה שדבריהם הוצאו מהקשרם (וכמו שהתגובות בפורום בחדרי חרדים מבהירים). כוונתם שם אינו לתקוף את חב"ד או לתקוף חסידי סטמר שהולכים לכנסי חב"ד, אלא העיתון (שכנ"ל שייך לאהרנים) תוקפים את הזאלונים הטוענים שהם קנאים גדולים והרה"צ ר אהרן אינו מספיק קנאי עבורם כו, שהנה תראו אתם (שהם תורמים גדולים להרה"צ ר זלמן לייב) צבועים, כי אפי לחב"ד - שלכו"ע פחות קנאי בהרבה מכל פלגי סטמר - אתם הולכים לתמוך. וכל המעיין שם יראה כנ"ל.
עוד נקודה חשובה לציון היא, שהשבוע הפסידו חסידי ר אהרן בבית המשפט לערעורים נגד חסידי ר זלמן לייב, ואין אדם נידון בשעת כעסו כו.
7. Article totally not true
(2007-11-26 05:45:52)
I specially read der blatt Ill translate it: ,all very nice and good, thats how its supposed to be, and this is the way for Satmar Chasidim to take part in every dovor-shebikdusho, and curtainly we have to show hakoras-hatov for whom it really deserves. But what exactly are satmar chasidim looking for by the Shlluchim conference which is the main gathering from a community what is busy with SHLEIMUS HAARETZ and puts pressure on the American President....". Everyone understands that Satmar and Lubavitch have different opinions in this subject, so Der-Blatt is not so wrong.
8. אם כבר מדברים חבד סטמר
(2007-11-26 10:32:59)
רציתי לדעת אם משה גבאי הוא אח של ד"ר אושר מבית וגן ?..כי הם מאוד דומים בפנים ובכובע..
9. הרב דב אקסלרוד.
(2007-11-27 12:26:58)
עלה והצלח בפעילות המבורכת בעיה"ק צרקסי, (עיר הולדתו של הרה"ח ר יעקב ישראל מטשרקס)

היהודי שעל ידו זהו חסיד סטמאר שתרם לו חלק מהמקווה המהודר שעכשיו הרב דב אקסלרוד בונה, כן ילמדו ממנו אחיו השלוחים לקרב קרובים.

"ונזכה זהען זיך מיטן רבין דא למטה אין הגוף, והוא יגאלנו"
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:
© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן