קבע כעמוד הבית
|
הוספה למועדפים
|
פרסם אצלנו
|
צור קשר
|אבל כבד בחב"ד: הרב בנימין קליין ע"ה, מזכירו של הרבי
(יום שישי, ח''י סיון תשע''ה)
אבל כבד בחסידות חב"ד: מזכירו של הרבי במשך עשרות שנים, הרה"ח הרב ירחמיאל בנימין קליין ע"ה, הלך לעולמו הבוקר (שישי) בשכונת קראון-הייטס שבניו-יורק. הרב קליין, המתגורר סמוך לבית-חיינו - 770, זכה לשמש בקודש במשך שנים רבות. סיקור נרחב על דמותו, תמונות מחייו וקטעי וידאו יפורסמו בהמשך. ברוך דיין האמת נפטר המזכיר הרב בנימין קליין

אבל כבד בחב"ד: הרב ירחמיאל בנימין קליין, מזכירו של הרבי מליובאוויטש, הלך לעולמו הבוקר (שישי) בשכונת קראון-הייטס שבניו-יורק.

הרב קליין, שהיה אמור לחגוג בימים הקרובים יום הולדת שמונים, נחשב לאחד מאנשי הסוד הקרובים ביותר לרבי.

הרב קליין ע"ה נולד בתאריך ו' באב תרצ"ה בירושלים לאביו ר' מנחם הלוי קליין ראש הדגל של החברא קדישא בירושלים ולאימו מרת רחל ע"ה, אמו נפטרה בלידתו ולכן נקרא בנימין כשמו של בנימין שרחל אימנו נפטרה בלידתו.

בצעירותו, לצד
בישיבת 'תורת-אמת' בירושלים ובשנת תשט"ז הגיע ללמוד בישיבות 'תומכי-תמימים' המרכזית 770. ניהל את מסיבות שבת של מרכז לעניני חינוך וצעירי אגודת חב"ד המרכזית בארצות הברית.

בסיום לימודיו, בחודש אדר תשכ״א, נישא לרעייתו תבדלחט״א מרת לאה תחי', בתו של הרב מרדכי שוסטרמן. לאחר נישואיהם, נשלח על ידי הרבי סייע בביסוס מוסדות חב״ד באוסטרליה. בשנת תשכ״ב חזרו מאוסטרליה ונקרא מיד לעבוד במזכירות הרבי, לצידו של המזכיר הוותיק, הרב חיים מרדכי אייזיק חודקוב ע"ה.

עם השנים, בעיקר בזכות שליטתו המלאה בשפה העברית, החל לתווך בין מזכירות הרבי לאישים בכירים בישראל, בשליחות הרבי. מרבית הקשרים לא נחשפו מעולם.

טרם נמסר מועד הלווייתו.


אבל כבד. הרב בנימין קליין ע"ה, מזכירו של הרבי מליובאוויטש (צילום: מאיר דהן)
אבל כבד. הרב בנימין קליין ע"ה, מזכירו של הרבי מליובאוויטש (צילום: מאיר דהן)

הדפסה |
שלח לחבר:  שמך: אימייל הנמען:
תגובות
הוספת תגובה
כותרת:

תגובה:


אין כרגע תגובות לכתבה זו


© 2019 COL תקשורת - כל הזכויות שמורות אין המערכת אחראית לתוכן המודעות ואמיתותן